Nordsjaelland - Prešov 23:29, Tatran postúpil do štvrťfinále Pohára EHF

13.02.2012 Celý región

Prešov 12. februára (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili aj v druhom zápase osemfinále Pohára EHF pred domácim publikom nad dánskym tímom Nordsjaelland Handbold 29:23 a postúpili do štvrťfinále Pohára EHF. Kluby sa totiž dohodli, že obe stretnutia odohrajú v prešovskej Mestskej športovej hale.

Zverenci trénera Djorde Rašiča sa meno svojho súpera dozvedia až v utorok 21. februára po viedenskom žrebe (18.00).

Pohár EHF, muži, osemfinále - 2. zápas:

Nordsjaelland Handbold - Tatran Prešov 23:29 (9:16)

Najviac gólov Nordsjaelland: Skou 4, S. Koch-Hansen, Jensen, Vinther a Kisum po 3 - zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - Mažár 1, Kopčo 3, Hrstka 1, Michal Urban 2, Krok 4/1, Krištopans 6, Drobňák, Radčenko, Kukrika 1, Číp, Guzy 2, Pejovič 2, Pekár, Antl 7/2
rozhodcovia: D. Martins, R. Martins (obaja Port.)
vylúčení: 5:5
pok.hody: 3/2-3/3
ČK: Lynggaard (Nordsjaelland)
3370 divákov.

Prvý zápas: 20:30, do štvrťfinále Pohára EHF postúpil Tatran Prešov.

Hádzanári prešovského Tatrana vstúpili do stretnutia uvoľnene a v 10. minúte po presnom zakončení Kopča už vyhrávali o štyri góly - 6:2. Dánsky tím sa len ťažko presadzoval cez pozornú obranu súpera a ak sa jeho hráči dostali do úniku, tak spoľahlivo zasiahol brankár Verkič. Postupne si na ňom vylámali zuby Bramming, Vinther a Sebastian Koch-Hansen. V ďalšom priebehu sa dva razy presadil Antl, za severský klub korigoval v 18. minúte po úspešnej sedmičke Jorgensen (3:8). Zeleno-bieli kontrolovali dianie na palubovke a v 23. minúte po šiestom góle Antla už viedli 12:5. Ten istý hráč uzavrel rezultát prvého dejstva po premenenej sedmičke (9:16).

Skóre druhého polčasu otvoril Krok a po ňom potešil priaznivcov Tatrana aj Hrstka, ktorý zvýšil už na rozdiel deviatich gólov (9:18). Bezzubí hráči dánskeho Nordsjaellandu sa len prizerali početným útočným akciám súpera a v 36. minúte už prehrávali 9:19. Až potom sa presadil Agersted, no Prešovčania pokračovali v nasadenom tempe a tréner Rašič dal príležitosť všetkým svojim zverencom. Napokon sa tešili z víťazstva 29:23 a postupu medzi najlepších osem tímov druhej najprestížnejšej európskej súťaže.

sobota:
Tatran Prešov (SR) - Nordsjaelland Haandbold (Dán.) 30:20 (16:15)
Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - T. Mažár 2, Kopčo 3, Hrstka 3/1, Michal Urban, D. Krok 4, Krištopans 7, Drobňák, Radčenko 1, Kukrika 2, Číp, Guzy 3, Pejovič, Pekár, Antl 5/1.
Najviac gólov za Nordsjaelland: Ch. Jorgensen 7/3
Pok. hody: 5/2 - 3/3
vylúčení: 2 - 3
rozhodovali: D. Accoto Martins a R. Accoto Martins (obaja Portug.)